Stlačený vzduch a vakuum

Společnost Apek Praha s.r.o. se od svého založení specializovala zejména na problematiku stlačeného vzduchu. Nyní společnost zajišťuje komplexní dodávky nových kompresorových a vakuových stanic, ale i rekonstrukce a rozšíření stávajících strojoven.

 

Naší snahou je poskytování komplexních služeb od úvodních konzultací a studií přes zpracování prováděcí projektové dokumentace, dodávek a montáží jednotlivých profesí (tj. strojně-potrubní části, vzduchotechniky, elektroinstalace a MaR, stavebních úprav) až po zajištění a předání veškerých potřebných dokladů (zkoušek, revizí, atestů, osvědčení apod.) a následného servisu.

Od roku 1992 jsme vybudovali nebo se podíleli na výstavbě zhruba 1000 kompresorových stanic od nejmenších s příkonem od 3 kW až po největší o příkonu 2,25 MW (Elektrárna Tušimice).

Pro stlačený vzduch nabízíme potrubní rozvody jak v klasickém provedení - ocel tř. 11 resp. 17 (nerez) nebo plastové typu PA, PE, PP, tak i moderní systémy jako například hliníkový potrubní systém Transair. Na požádání jsme připraveni Vám zpracovat cenovou kalkulaci pro dvě či více variant řešení.

Při stoupajících cenách energií, tlaku na snížování provozních nákladů a samozřejmně i s ohledem na dopady na životní prostředí, hledáme neustále cesty, jak optimalizovat energetickou bilanci při procesu výroby pneumatické energie. Jednou z možností, jak dosáhnou významných úspor ve spotřebě energií je využívání odpadního tepla kompresorů.

 

 

Nejste si jisti? Kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme